Pianownice do pielęgnacji samochodu

0 Comments

Pianownica jest narzędziem przeznaczonym do czyszczenia na mokro karoserii samochodu. Wytwarza ona gęsty, spieniony roztwór myjący, który osiada i utrzymuje się na aktualnie mytej powierzchni w celu wydłużenia czasu działania detergentu.

Tym samym, wnika głęboko we wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i z łatwością je usuwa. Aktywną piana, choć zawiera silnie działające na zabrudzenia składniki, jest całkowicie bezpieczna zarówno dla karoserii, jak i elementów takich jak lusterka czy szyby. Wystarczy spłukać ją wodą, jeśli więc zależy nam na bezpiecznym i ekonomicznym czyszczeniu, jest to świetny wybór. 

RODZAJE PIANOWNIC

  • Pianownica ręczna – w tego rodzaju narzędziu piana wytwarzana jest w urządzeniu zamontowanym na głowicy. Model ten będzie idealny, jeśli aplikacji piany wymagają miejsca trudno dostępne do wyczyszczenia podczas tradycyjnych zabiegów myjących. Ponadto, narzędzia te są niezwykle lekkie i poręczne. Dodatkowo, na rękojeści lancy znajduje się manometr umożliwiający stałą kontrolę nad ciśnieniem panującym wewnątrz zbiornika, a regulator gęstości piany oraz umieszczona na zbiorniku skala ułatwiają pracę.
  • Pianownica pneumatyczna – w tym urządzeniu piana wytwarzana jest pod wpływem sprężonego powietrza, dlatego sporządzony w ten sposób roztwór jest niezwykle gęsty. Tak jak pianownica ręczna, posiada wszelkiego rodzaju regulatory. Używając jej należy jednak zachować szczególną ostrożność, m.in. stosując filtr olejowy i wykorzystując przewód antystatyczny jako łącze do kompresora.

Istnieje wiele modeli pianownic różniących się od siebie m.in. pojemnością zbiornika, którą należy dostosować do indywidualnych potrzeb, a także wyglądem. Wszystkie mają jednak zbliżoną do siebie budowę i pełnią tę samą funkcję – ich zadaniem jest dogłębne oczyszczenie.

Related Posts