Auto na wyciągnięcie ręki

0 Comments

Samochody pełnią we współczesnym świecie fundamentalną rolę. Są środkiem lokomocji, ale jednocześnie pozwalają za kółkiem skupić się na wielu innych rzeczach i czynnościach. Wszystko dzięki rozwojowi technologicznemu autonomizacji ich funkcji. Samochody mają podstawowe znaczenie zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. O ile w tym pierwszym przypadku są kupowane na własność, o tyle w firmie sytuacja wygląda nieco inaczej.

Leasing drogą do firmowych czterech kółek

Firmy, funkcjonujące w warunkach zaostrzającej się konkurencji i niesprzyjających procedur biurokratycznych, starają się na każdym kroku usprawniać funkcjonowanie i optymalizować jej koszty. Jednym ze sposobów na to jest wykorzystywanie możliwości, jakie leasing daje w zakresie tworzenie floty samochodowej danego podmiotu – sprawdź ofertę. Kupno aut na własność jest bowiem bardzo rzadko stosowane w takich podmiotach.

Mało którą firmę stać bowiem na takie rozwiązanie, tym bardziej, że leasing daje szersze możliwości w zakresie kosztów i podatków. Koszt zakupu auta w formie leasingu można zgodnie z prawem zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, które z kolei obniżają podstawę opodatkowania. Dodatkowym zyskiem jest możliwość skorzystania z odliczenia podatku VAT od rat leasingowych.

Leasing na kilka sposobów

Oferty leasingu aut sypią się na firmy praktycznie zewsząd. Część z nich zachwalana jest bezpośrednio w salonach sprzedaży, chociażby przez banki prowadzone przez producentów samochodów. Popularne jest również korzystanie z pośrednictwa zewnętrznych banków, czy też podmiotów finansowych zajmujących się wyłącznie leasingiem.

Bez względu na formę, z jakiej skorzysta dana firma, warto zauważyć, że używanie leasingu jest bardzo powszechne i jednocześnie korzystne, toteż będzie on z pewnością jeszcze bardziej zyskiwał w kolejnych latach.