Glinka do auta – jak jej używać?

0 Comments

Glinka do lakieru to rodzaj plastycznej masy, która zawiera cząsteczki polerskie – takie same, jak w wielu dostępnych na rynku pastach polerskich. Jest ona stosowana w celu wykonania zabiegu glinkowania lakieru, poczas którego można dogłębnie i bardzo dokładnie oczyścić lakier samochodu. Warto podkreślić, że glinka do samochodu powinna zostać użyta na określonym etapie pielęgnacji.


Przygotowanie samochodu do glinkowania

Stosowanie glinki do auta obejmuje ostatni etap dekontaminacji lakieru. Przed przystąpieniem do glinkowania samochód należy gruntownie umyć – z powierzchni lakieru powinny zostać usunięte zanieczyszczenia, w szczególności resztki smoły czy inne, tłuste zabrudzenia, które osadzają się na lakierze w czasie jazdy.

W tym celu warto wykorzystać specjalistyczne preparaty do usuwania smoły z karoserii lub deironizery. Jeśli lakier zostanie odpowiednio przygotowany, można na nim zastosować glinkę do samochodu.


Kiedy stosować glinkę do auta?

Glinka jest plastyczna, dlatego można ją ręcznie nakładać na lakier, felgi, a nawet na powierzchnię szyb i reflektorów. Z racji swoich właściwości jest niezastąpiona przy glinkowaniu trudno dostępnych miejsc np. lusterek samochodowych. Glinka do auta sprawia, że lakier nabiera blasku, jest znacznie gładszy w dotyku i można odnieść wrażenie, że jest wręcz śliski.

Powierzchnia lakieru jest zabezpieczona przed zabrudzeniami, które znacznie gorzej przyczepiają się do powierzchni. Warto stosować glinkowanie przed zabiegiem woskowania – wówczas można uzyskać najlepszy efekt i zwiększyć trwałość powłoki ochronnej.

Glinka do lakieru dostępna na stronie https://shiningcar.pl/przygotowanie-powierzchni-glinki