Cleaner do lakieru samochodowego – jaką spełnia rolę?

0 Comments

Cleaner do lakieru samochodowego to produkt, który ma zadanie zwiększyć połysk i głębie, jak i właściwie przygotować powierzchnię lakieru do aplikowania sealantu albo wosku. Produkt ten można kupić zarówno w wersji nieściernej, ale i w ściernej. 

Z pomocą cleanera będzie w stanie usuwać delikatne zarysowania, osady mineralne, utlenienia lakieru czy też resztki wosków i past polerskich. Produkty w wersji nieściernej nierzadko mogą zamaskować niewielkie niedoskonałości na lakierze. Dobrze przygotowany lakier przy pomocy cleanera to także lepsza trwałość wosku. 

Ręczne aplikowanie cleanera

Ręczne aplikowanie cleanera to bardzo łatwe zadanie. Produkt należy nanieść na lakier przy pomocy mikrofibry, aplikatora piankowego albo miękkiego aplikatora. Cleaner powinien być aplikowany w dokładny sposób okrężnymi ruchami, aż do momentu powstania mgiełki.

Pozostałości produktu trzeba usunąć przy pomocy mikrofibry, najlepiej pozbawionej obszycia i mającej wysoką gramaturę. 

Maszynowe aplikowanie cleanera

Do maszynowego aplikowania cleanera, zalecane jest użycie specjalistycznego sprzętu, jak i miękkiego polerskiego pada. Produkt należy nanosić na dość niskich obrotach, aż do momentu powstania mgiełki. I tak samo, jak w wypadku aplikacji ręcznej, nadmiar usuniemy przy pomocy mikrofibry. 

Zalecane jest zastosowanie cleanera, który został stworzony do wybranego wosku. Zagwarantuje to trwałość wosku i właściwe jego wiązanie.

Wiele spośród syntetycznych wosków wymaga zaaplikowania na odpowiednio odtłuszczoną powierzchnię lakieru, zaleca się w tym wypadku dedykowane do konkretnego lakieru środka odtłuszczającego. 

Cleaner do lakieru dostępny na stronie ShiningCar.pl.

Related Posts