Czym jest i jak działa aktywna piana?

0 Comments

Aktywna piana jest coraz bardziej popularna wśród kierowców. Klienci są na tyle z niej zadowoleni, że nie wyobrażają sobie mycia samochodu innymi preparatami.

Aktywna piana – co to jest?

Pianą aktywną do mycia samochodu nazywamy specjalistyczny środek czyszczący. Zawiera on zestaw składników, który silnie oddziałuje na zabrudzenia, a następnie je rozpuszcza. Co więcej, jest to metoda bardzo bezpieczna, bez ryzyka uszkodzenia lakieru, plastiku, czy nawet najbardziej wrażliwych powierzchni. Dzięki temu aktywnej piany można używać do praktycznie każdego elementu samochodu.

Jak działa aktywna piana do mycia auta?

Kierowcy cenią łatwość działania aktywnej piany. Wystarczy pokryć nią powierzchnię samochodu i po chwili spłukać. Wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte. Nie trzeba używać innych narzędzi na przykład szczotek, czy gąbek, więc jest to metoda w stu procentach bezdotykowa. Lakier i karoseria są również bardziej zabezpieczone na przyszłość przed działaniem szkodliwych substancji.

Zalety 

Popularność tego środka czyszczącego nie jest przypadkowa. Piana aktywna do mycia samochodu ma mnóstwo zalet. Jedną z najważniejszych jest szybkość działania. Efekty widoczne są od razu, więc nie trzeba tracić czasu w oczekiwaniu na nie. Wiele osób przekłada czynność mycia samochodu właśnie przez brak czasu, co nie jest żadnym problemem przy tej metodzie. Także wygoda jest dużym plusem, ponieważ kierowcy nie muszą się też martwić o stan swojego samochodu.