Zabezpieczenie kluczyka przed kradzieżą samochodu.

0 Comments

System bez kluczykowego dostępu do samochodów nowoczesnych to zdecydowanie wielkie ułatwienie i wygoda. Jednak jak zapobiec kradzieży auta na tzw. walizkę?

Dostęp bez kluczykowy to funkcja, która łatwo może być wykorzystana przez złodzieja. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony auta jest pokrowiec na kluczyki blokujący fale radiowe. Jest to tani sposób, dostępny dla każdego. Pokrowiec keyless jest wykonany z wysokiej jakości materiału, który uniemożliwia zeskanowanie sygnału wychodzącego z samochodu.

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce kluczyk do samochodu z systemem zdalnej możliwości otwierania i uruchamiania, nie musi być przez nas wyciągany z kieszeni. Zdalnie otwiera samochód. Wystarczy umieścić taki kluczyk w pokrowcu keyless aby przestał działać. W tym momencie żaden złodziej nie będzie miał możliwości przechwycenia sygnału.

Jak to działa?

Pokrowiec na kluczyki blokujący fale radiowe jest wykonany ze specjalnej siatki, która uniemożliwia przepływ danych. Kluczyk umieszczony w środku staje się zupełnie niewidoczny dla urządzeń przechwytujących fale radiowe. Zeskanowanie kodu jest więc niemożliwe. W ten sposób samochód jest bezpieczny, a podróżowanie staje się przyjemnością.