opony 215 55 16

Opony 215 55 16 – najważniejsze cechy

0 Comments

Opony 215 55 16 znajdują zastosowanie w wielu pojazdach, co doceniają klienci. Uniwersalna rozmiarówka jest mile widziana podczas zakupu. Producenci cały czas poszerzają ofertę ogumienia, tak aby spełniać nasze potrzeby. Nie możemy zapominać o solidnym wykonaniu i wysokiej jakości, dzięki czemu opony posłużą nam przez długi czas. Gdzie znajdziemy solidne opony? Czym cechuje się ogumienie 215 55 16? Dlaczego warto je wybrać? Co oznaczają te wartości?

Opony 215 55 16

Aby zrozumieć parametry opon, warto przyjrzeć się tym cyfrom. Są one następujące:

  • 215 – to szerokość bieżnika danego ogumienia, która wyrażona zostaje w milimetrach.
  • 55 – jest to stosunek wysokości do szerokości opony. Kierowca zyskuje informacje o realnej wysokości danych opon. 
  • 16 – jest to rozmiar felgi, który podaje się w calach. Na takiej feldze można zamontować ogumienie. 

Znając te dane, łatwiej nam będzie dokonać ostatecznego wyboru. Nowoczesne ogumienie jest niezbędne w każdym samochodzie. Kierowcy podczas doboru zazwyczaj zwracają uwagę na znane marki, wysoką jakość i atrakcyjne ceny ogumienia. Dzięki temu mamy gwarancję długiego użytkowania. 

Wysoka jakość ogumienia

Ogumienie pełni wiele funkcji w aucie. Ma za zadanie dawać nam komfort i bezpieczeństwo podczas podróży. Gdzie znajdziemy solidne opony 215 55 16? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup opon w sklepie online. Możemy liczyć na wsparcie sprzedawcy, który posiada doświadczenie i wiedzę. Producenci stawiają na najwyższą jakość podczas produkcji ogumienia.