Opony zimowe 225 50 R17 – przeznaczone do różnych modeli aut

0 Comments

opona

Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że kluczem do przyjemnej i bezpiecznej jazdy jest wybór odpowiedniego rozmiaru opon. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wybór odpowiedniego rozmiaru opon, ponieważ każdy samochód ma swój własny rozmiar opon. Opony zimowe 225/50 r17 są stosowane w takich samochodach jak: Volkswagen Sharan, Renault Laguna, Opel Astra, Mitsubishi Eclipse, Honda Accord, Nissan Maxima, Ford Fusion i lista jest dłuższa.

Jaka jest różnica między oponami 225 / 50r17 o różnych modyfikacjach?

Wśród ważnych parametrów przy wyborze opony jest nie tylko sezonowość (lato, zima, All Season), ale także wzór bieżnika, który w dużej mierze determinuje zachowanie kół w różnych warunkach. On może być:

  • symetryczny;
  • asymetryczny.

Zastosowanie opon zimowych 225/50 r17

Do jazdy miejskiej należy wybrać opony 225/50 r17 (sprawdź tutaj) z symetrycznym, niekierunkowym wzorem. Zaletą tej opcji jest również uniwersalność montażu, obie połówki bieżnika są takie same. Symetryczne opony kierunkowe należy montować w stosunku do kierunku, w którym będą się obracać. Model ten nadaje się do jazdy sportowej, a także do jazdy po mokrym asfalcie, roztopionym śniegu – rzeźba nawierzchni skutecznie usuwa wodę z miejsca kontaktu i zapewnia przyczepność do jezdni.

Asymetryczny wzór jest uważany za uniwersalny i odpowiedni na każdą pogodę. Wzór na wewnętrznej i zewnętrznej części płótna jest inny, a podczas instalacji należy skupić się na oznaczeniu, które jest koniecznie obecne w takich produktach. Pomoże to uniknąć pomylenia prawego i lewego koła.