Opony zimowe Michelin – wyniki w testach

0 Comments

opona

Zima to najmniej lubiana przez kierowców pora roku. Śliskie drogi i grube warstwy śniegu znacząco utrudniają poruszanie się po drogach. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się i wymienić ogumienie na zimowe. Opony zimowe Michelin posiadają ugruntowaną pozycję na rynku i cieszą się szacunkiem wśród kierowców. Wykorzystanie ogumienia dobrej klasy jest konieczne, by zapewnić bezpieczną jazdę w zimie. Jak opony zimowe Michelin wypadają w testach?

Opony zimowe Michelin – oceny w poszczególnych kategoriach

opona

Tak jak każda opona, również opony zimowe Michelin są charakteryzowane przez wiele parametrów, dzięki którym można dowiedzieć się, jak radzą sobie one w różnych warunkach na drodze. Na etykietach opon zawarte są informacje z trzech głównych kategorii – przyczepności do mokrej nawierzchni, efektywność paliwowej i generowanego hałasu zewnętrznego. Hałas zewnętrzny wyrażany jest w decybelach, natomiast dwa pierwsze parametry mogą otrzymać oceny od G (najniższa) do A (najwyższa). Opony zimowe Michelin otrzymują, w zależności od modelu, różne oceny w poszczególnych kategoriach. Efektywność paliwowa ogumienia tej marki zawiera się w granicach od E do C. Hałas wytwarzany przez opony to najczęściej 69 dB. Przyczepność do mokrej nawierzchni jest z kolei oceniania jako B.

Ceny opon zimowych Michelin

Opony zimowe Michelin są już produktami z nieco wyższej półki. Tak jak w przypadku każdego ogumienia, i tutaj cena zależy od osiągów opony. Ceny najtańszych opon zimowych Michelin wynoszą kilkaset złotych. Zdarza się jednak, że w przypadku droższych modeli kwota, jaką przychodzi zapłacić za komplet, dochodzi nawet do 1000 zł.