Jak nakładać wosk samochodowy?

0 Comments

Wosk samochodowy uważany jest za jedną z najlepszych substancji konserwujących i ochronnych dla auta. Pokrycie nim lakieru sprawia, że samochód nie tylko o wiele lepiej się prezentuje, lecz przede wszystkim zabezpiecza powłokę lakierniczą np. przed niekorzystnym działaniem promieni słońca.

Niestety ręczne nakładaniu wosku do auta bywa naprawdę meczące, więc wiele osób sięga po automatyzacje w postaci maszyny polerskiej. Czy warto to robić?

Samodzielne nakładanie wosku

Wosk do auta to taka substancja, której nie da się inaczej położyć niż poprzez fizyczne umieszczenie jej na lakierze. W tym celu trzeba wziąć nieco wosku na suchą i czystą szmatkę i po prostu rozprowadzić go po powierzchni lakieru i ręczne ją wypolerować. Jak łatwo się domyślić, jest to proces bardzo długotrwały i mączące. Średni czas potrzebny do zawoskowania całego średniej wielkości pojazdu, to często nawet kilka godzin.

Mechaniczne nakładanie wosku

Nie dziwi zupełnie fakt, że tak wiele osób sięga zamiast po siłę własnych rąk to po maszyny. Na rynku bez trudu znaleźć można maszyny polerskie, które w ciągu często nawet czterokrotnie krótszym położą wosk do lakieru samochodowego na jego karoserie. Niestety minusem tego rozwiązania jest fakt, że taka metoda wymaga po pierwsze posiadania dość drogiej maszyny polerskiej, a po drugie i najważniejsze, maszyna popełnia dużo błędów w niedoświadczonych rękach. Dość łatwo jest przegrzać lakier – co skutkować będzie jego uszkodzeniem – lub też po prostu niedokładnie położyć na nim wosk.

Related Posts

super auto

Witam!

Miło mi was wszystkich powitać na moim blogu motoryzacyjnym. Jak…