Jak wybrać lokalizację powierzchni magazynowych?

0 Comments

Transport i magazynowanie towarów to jeden z najważniejszych elementów efektywnej pracy. Każdy przedsiębiorca stara się zredukować koszty prowadzenia działalności, by osiągnąć jak największe przychody. O czym trzeba pamiętać, szukając powierzchni magazynowych do wynajęcia?

Centrum nie zawsze najlepsze

Poszukując powierzchni magazynowych do wynajęcia, koniecznie trzeba zadbać o dobrą lokalizację. Tylko jakie cechy ma korzystna lokalizacja?

Jeszcze kilka lat temu największym zainteresowaniem najemców cieszyły się powierzchnie magazynowe w centrum miast. Szybki dojazd do firmy stanowił niezaprzeczalny atut nieruchomości. Dziś centrum nie wydaje się być już tak atrakcyjne.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia znajdujące się na obrzeżach miast są równie ciekawe. Koniecznie należy jednak pamiętać o kilku czynnikach, które wyróżniają atrakcyjne magazyny.

Bardzo ważny jest dostęp do tras wylotowych.

Możliwość szybkiego wyjazdu z miasta to szansa na uniknięcie przeciskania się przez zatłoczone ulice, a co za tym idzie, dużej straty czasu. Dojazd do magazynu również musi być wygodny. Ulica musi mieć dużą przepustowość, która pozwoli na wjazd kilku lub nawet kilkunastu samochodów dziennie.

Bardzo ważna jest również dobra komunikacja miejska, która pozwoli pracownikom na dojazd do magazynu. Zatrudniony pracownik chce szybko i o każdej porze dotrzeć do pracy.

Wybierając powierzchnie magazynowe do wynajęcia, koniecznie trzeba pamiętać o parkingu, który musi pomieścić samochody pracowników, jak i duże samochody dostawcze, które czekają na załadunek lub rozładunek.

Related Posts