W jakich sytuacjach powinno się sięgnąć po prostownik akumulatorowy?

0 Comments

Prostowniki akumulatorowe to urządzenia, które służą do ładowania akumulatorów. Kiedyś były to duże i ciężkie urządzenia, obecnie są one zminiaturyzowane. Bez problemu można nosić je w skrzynkach narzędziowych lub zostawić w garażu. Prostownik z pewnością nie zajmie w nim zbyt dużo miejsca. W jakich sytuacjach szczególnie warto mieć przy sobie prostownik?

Zimą i przy ujemnych temperaturach

Przy ujemnych temperaturach akumulatory samochodowe mają tendencję do tego, by się wyładowywać. To zdarzenie, które często zaskakuje kierowców, bo ciężko jest je przewidzieć. Zdarza się, że samochód działa w pełni sprawnie, wieczorem jest odstawiany na miejsce parkingowe, a rano po prostu nie chce ruszyć. Dzieje się tak właśnie dlatego, że akumulator się rozładował i zapłon auta jest niemożliwy. W takim wypadku można próbować odpalić silnik na tzw. pych lub podłączając auto do akumulatora innego pojazdu. Trzecią opcją jest podłączenie akumulatora do prostownika (https://zamu.pl/prostowniki-samochodowe) i danie mu czasu. Prostownik naładuje akumulator i auto znów będzie można normalnie je używać.

Przy starych akumulatorach

Sytuacje, w których akumulator wyładowuje się i auto nie może odpalić, zdarzają się szczególnie często przy starych akumulatorach. Nie muszą one wcale być ograniczone do miesięcy zimowych. Prostownik może, więc być potrzebny przez cały rok. Jeśli nie zadbano o higienę użytkowania akumulatora, to można się spodziewać tego, że nie będzie on działał tak dobrze, jak powinien. W takim wypadku można go wymienić albo pogodzić się z częstym używaniem prostownika.

Related Posts