działająca klima w upalne dni

Własny środek transportu i wakacyjne podróżowanie

0 Comments

Podróżowanie własnym środkiem transportu daje zwykle większe możliwości zobaczenia ciekawych miejsc, obejrzenia pięknych krajobrazów czy zatrzymania się w dowolnym miejscu. Te możliwości w dużej mierze utracilibyśmy, jadąc wraz z biurem podróży, czy lecąc samolotem. Stąd też duża popularność wakacyjnych wyjazdów samochodowych, które są zdecydowanie bardziej atrakcyjne i wygodniejsze.

Co przydatnego zabrać w podróż?

Wśród podstawowych, choć niewymaganych przedmiotów w naszym pojeździe, powinniśmy pamiętać o kompresorze (na wypadek obniżenia się ciśnienia w oponach naszego samochodu), apteczce pierwszej pomocy, notatniku i długopisie (może przydać się w wielu różnych okolicznościach), aktualnej mapie drogowej (na wypadek awarii nawigacji czy telefonu). Nie zapomnijmy także o odpowiedniej ilości jedzenia i picia. Może okazać się, że utkniemy w kilkugodzinnym korku, bez możliwości opuszczenia pojazdu. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność – wtedy łatwiej będzie nam znieść nieprzyjemne skutki jej występowania. Turystyczne wyposażenie samochodowe, które skompletujemy we własnym pojeździe, będzie bardzo przypominać… podstawowe wyposażenie survivalowe!

Gorące temperatury i klimatyzacja samochodowa

Temperatury panujące na zewnątrz pojazdu mogą być różne. W okresie wakacyjnym będziemy szczególnie narażeni na upał, z którym pomoże sobie nam poradzić klimatyzacja samochodowa. Warto przed wyjazdem udać się na przegląd klimatyzacji i jej kolokwialne „nabicie” w do Volvo Cars. Jeśli jej nie posiadamy, możemy ratować się na różne inne sposoby. Termos z lodem i lodówka turystyczna wypełniona zimnymi napojami pozwolą nam się w szybki sposób ochłodzić i zbić nadmiar temperatury.

Related Posts