Czy przejażdżka wynajętym Ferrari jest bezpieczna?

0 Comments

Na rynku motoryzacyjnych prezentów można znaleźć często naprawdę niezwykłe okazje i wydarzenia. Jedną z bardziej interesujących jest z pewnością możliwość przejażdżki Ferrari do wynajęcia. Co ciekawe, takie wypożyczenie tego niezwykłego samochodu zrealizować można nie tylko w ramach jeżdżenia po drogach, lecz również po torze wyścigowym. Wiele osób pomimo interesującego charakteru takiej przyjemności, wzbrania się przed nią z obawy przed dużym ryzykiem. Czy faktycznie jeżdżenie takim samochodem jest niebezpieczne, czy też może obawy te są bezpodstawne?

Na czym polegają przejażdżki Ferrari do wynajęcia?

Żeby móc zrozumieć, czy przejażdżka ferrari do wynajęcia jest bezpieczna, czy też może istnieje pewne ryzyko zniszczenia auta lub pogorszenia swojego zdrowia, najpierw trzeba sobie zadać pytanie, na czym w ogóle taka czynność polega?

W przypadku wypożyczenia auta do jazdy nim po drodze publicznej sprawa jest bardzo prosta i nie różni się właściwie niczym, od tradycyjnego wypożyczenia samochodu. Innymi słowy, za odpowiednią kaucję i podpisanie umowy, na której wypisane będą stawki dotyczące wypożyczenia, otrzymuje się kluczyki do samochodu i możliwość swobodnego poruszania się nim po mieście.

Sytuacja komplikuje się nieco w przypadku wynajęcia Ferrari na tor. W tym wypadku trzeba się stawić na torze wyścigowym, przejść odpowiednie, dość krótkie szkolenie dotyczące zasad ruchu na torze oraz obsługi auta, a na koniec można pokonać samochodem kilka okrążeń toru.

Czy takie przejażdżki są bezpieczne?

Jak więc widać po powyższych opisach, takie przejażdżki nie są niczym niezwykłym i nie powinny sprawić nikomu trudności. Niestety dla wielu osób problemem w tym wypadku może być samochód, czyli Ferrari. Nie da się ukryć, że jest to auto, które nie jest typowym samochodem. Posiada ogromną moc, napęd na tylną oś, a także sportową, bardzo mocno nastawioną na osiągi charakterystykę. Sprawia to, że auto to może budzić obawy nawet u dość mocno doświadczonych kierowców. Czy zatem jego prowadzenie w ruchu drogowym jest bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie może być dla wielu osób dość mocno zaskakująca, ponieważ jeśli by chcieć wybrać bezpieczniejsze miejsce na przejażdżkę takim pojazdem, to wbrew pozorom nie byłaby to droga publiczna, lecz właśnie tor wyścigowy. Z jakiego powodu? Droga publiczna to miejsce dość dynamiczne, nieprzewidywalne, a także nie da się ukryć, powolne. Jeżdżenie w nim takim samochodem jak ferrari, zupełnie do niego nie pasuje, dla niedoświadczonego kierowcy może być bardzo dużym wyzwaniem. Co innego jednak tor wyścigowy, gdzie zasady ruchu są jasne i proste. Nie ma ograniczeń prędkości, nie ma ruchu pieszego czy też rowerowego, a jedyne poruszające się z nami po torze auta, doskonale wiedzą, po co tu są i co mają robić. Sytuacja jest bardzo przewidywalna i stabilna. Co więcej, tory wyścigowe o odróżnieniu od drogi, posiadają liczne strefy bezpieczeństwa i zabezpieczenia i dzięki temu sprawiają, że nawet ewentualny błąd za kółkiem, wpadnięcie w poślizg, czy też przestrzelenie zakrętu nie powinny pociągnąć za sobą żadnych większych problemów.

Related Posts