Na czym polega auto leasing?

0 Comments

Auto leasing to oferta kierowana do klientów przez dealerów marek samochodowych. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych jak i przedsiębiorców. Wszyscy klienci bardzo cenią sobie ten sposób wejścia w posiadanie nowego pojazdu, bowiem nie trzeba, w tym przypadku, angażować zbyt dużo środków własnych.

Na jakiej zasadzie jest pozyskiwany leasing?

Auto leasing Warszawa to cały szereg warszawskich dealerów samochodowych, u których można dostać samochód na zasadach leasingu. W ten sposób transakcji zaangażowane są banki komercyjne, bądź też banki specjalne, działające przy przedstawicielach sprzedających określone marki. Dzieje się tak ponieważ to właśnie marki finansują zakup danego pojazdu.
Klient, który zdecydował się na tego formę zakupu musi się zastanowić czy opłacać mu się będzie leasing operacyjny czy finansowy.

Operacyjny czy finansowy

Auto leasing operacyjny polega na tym, że jest on w prawie podatkowym traktowany jako zwykła usługa. Przedsiębiorca może wpisać sobie w koszty jedynie tylko wartość raty, czyli tak jakby opłaty za wynajem pojazdu. W tym przypadku wszelkie koszty amortyzacji pojazdu wpisuje sobie w koszty dzierżawca, czyli firma leasingowa. Zupełnie inaczej ma się rzecz jeśli chodzi o leasing finansowy. Forma ta pozwala dzierżawcy wpisać auto do dokumentów firmy jako środek trwały i rozliczać jego amortyzację. Mamy jeszcze formę leasingu:
– z wykupem auta,
– bez wykupu.
Przedsiębiorcy bardzo cenią sobie auto leasing finansowy a osoby prywatne wolą auto leasing operacyjny.

Dlaczego auto leasing jest popularny?

Auto leasing Warszawa tak samo jak auto leasingi w innych miastach to bardzo popularna forma zakupu lub dzierżawy pojazdu. Dzieje się tak dlatego, że:
– płacąc symboliczną ratę miesięczną można użytkować pojazd nowoczesny i komfortowy,
– leasingobiorca ma zwolnienie z akcyzy samochodowej oraz z podatku PCC,
– przedsiębiorca może wliczyć sobie raty a niekiedy i amortyzację w koszty prowadzenia firmy.

Auto leasing w Warszawie dostępne na https://bmwdirect.pl/