Dlaczego warto zdecydować się na jazdę na torze wyścigowym Olsztyn?

0 Comments

Warto przede wszystkim wiedzieć, że Olsztyn jest niezwykle uroczym miastem zlokalizowanym w województwie warmińsko-mazurskim. Godny uwagi jest również fakt, że mieszka w nim około 172 tysiące osób. Trzeba zdawać sobie sprawę, że miasto z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ponadto zaledwie 4,5 km od centrum Olsztyna znajduje się jeden z obiektów, który charakteryzuje wspomniane miasto. Chodzi oczywiście o tor Olsztyn Dajtki. Nie wszyscy mają świadomość, że tor w Olsztynie jest w wieczystym użytkowaniu znanego Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

Gdzie dokładnie położony jest tor Olsztyn?

Należy mieć świadomość, że tor Olsztyn jest położony w południowo-zachodniej części miasta. Doskonała lokalizacja powoduje, że omawiany obiekt przyciąga nie tylko i wyłącznie kierowców z Warmii i Mazur. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które chciałyby odpocząć od codziennych problemów i zrelaksować się. Warto zaznaczyć, że Olsztyn zlokalizowany jest bardzo blisko znanej Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, która jak wiadomo sprzyja wyciszeniu. Nie można oczywiście zapomnieć, że symbolem omawianego rejonu są liczne jeziora. Osoby, które są zainteresowane ich odwiedzeniem będą miały zagwarantowaną możliwość obserwacji niezwykłych krajobrazów. 

Jak wyposażony jest tor Olsztyn?

Jak zostało już wspomniane wcześniej omawiany tor powstał na terenie znanego lotniska Dajtki. W ten prosty sposób jazda autem na torze wyścigowym Olsztyn jest możliwa na odcinkach szerokich na 35 metrów. Miłośnicy czterech kółek mogą czuć się całkowicie bezpiecznie rozpędzając szybkie samochody do ogromnych prędkości. Godny uwagi jest również fakt, że zdecydowanie najdłuższym fragmentem toru w Olsztynie jest pas startowy funkcjonującego Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego. 

Podczas licznych imprez motoryzacyjnych możliwe jest zaobserwowanie nie tylko niezwykłych samochodów, ale również maszyn lotniczych czy skoków na spadochronie. Gwarancją bezpieczeństwa na torze jest gładki asfalt. Kierowcy mogą dzięki temu czuć się komfortowo. Wspomniany typ nawierzchni charakteryzuje się przede wszystkim ogromną przyczepnością, co jak wiadomo ma ogromne znaczenie przy rozwijaniu dużych prędkości. 

Jak przedstawia się oferta omawianego toru Olsztyn?

Obiekt jest w stanie zagwarantować niezwykłe emocje nie tylko i wyłącznie miłośnikom czterech kółek. Jest to również doskonałe miejsce do spędzenia weekendu z całą rodziną. Tor Olsztyn przyciąga przede wszystkim licznymi eventami motoryzacyjnymi, które są organizowane przeważnie w okresie wiosenno-letnim. Kierowcy mają wtedy możliwość przetestować najszybsze samochody na świecie. Jak zostało już wspomniane wcześniej jazda autem na torze wyścigowym Olsztyn jest bardzo bezpieczna. 

Ponadto na różnego rodzaju zlotach można porozmawiać z zawodowymi kierowcami. Tor jest znany także wszystkim z organizacji prestiżowego Grand Prix Polski. Osoby, które uważają, że nie posiadają jeszcze odpowiednich umiejętności do prowadzenia samochodu sportowego mogą zapisać się na szkolenie prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Related Posts