Jak zlikwidować ubytek lakierniczy na samochodzie?

0 Comments

Ubytki lakiernicze często pojawiają się na samochodach. Niekiedy są one efektem kolizji drogowej. Tego typu zjawiska pojawiają się również po wielu latach użytkowania. Jeżeli ktoś nie zadba o to w odpowiednim czasie będzie musiał pomyśleć o lakierowaniu całej powierzchni samochodu. Chyba, że wcześniej wykorzysta on zaprawki lakiernicze. Czym one są i w jakim celu się je stosuje? Oto odpowiedź na to pytanie.

Lakier samochodowy

Zaprawki lakiernicze to nic innego, jak lakier samochodowy, który oferowany jest w małej tubce. Całość wyposażona jest w specjalny pędzelek, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z nakładaniem. Tego typu elementy można zakupić w specjalnie dedykowanych do tego sklepach.

Dzięki swojej konstrukcji, zaprawki można samodzielnie nakładać na powierzchnię nadwozia. Im wcześniej to nastąpi, tym z korzyścią dla samochodu. Tym szybciej będzie można zapobiec temu, aby na powierzchni pojawiła się większa dziura. Nie można jednak zapomnieć o tym, że zaprawki pomocne są przy niewielkich uszkodzeniach powłoki lakieru. Przy większych – konieczna będzie wizyta u lakiernika.

Jak stosować zaprawki lakiernicze?

Uwaga! Zawsze należy w odpowiedni sposób przygotować miejsce, gdzie zaprawka będzie nakładana. W pierwszej kolejności powierzchnia musi zostać dokładnie oczyszczona. W przypadku pojawienia się początkowych śladów rdzy, konieczne będzie zastosowanie środka wiążącego.

W następnym kroku dedykowaną powierzchnię należy wygładzić przy pomocy papieru ściernego. Kolejno powinno być wykonane odtłuszczenie lakierowanego fragmentu za pomocą benzyny ekstrakcyjnej oraz zmatowienie jego okolic.

Lakierowana powierzchnia powinna zostać potraktowana pastą polerską, dzięki czemu nie dojdzie do występowania nierówności. Dzięki temu nie trzeba będzie przejmować się ubytkami w powierzchni lakierowanej.