Woski syntetyczne do polerowania samochodów

0 Comments

Samochód to oczko w głowie dla każdego właściciela. Ze wszystkich sił starają się oni o to, aby utrzymać swój pojazd w jak najlepszym stanie. Nie tylko, jeżeli chodzi o parametry techniczne, ale także wizualne. Jedną z funkcji, która może wpłynąć na lepsze efekty, jeżeli chodzi o wygląd, jest woskowanie. Dzięki temu można przywrócić lakierowi na karoserii dawny, piękny blask. Do tego typu rzezy wykorzystuje się syntetyczny wosk samochodowy lub naturalny.

Wysoki poziom ochrony lakieru

Wosk syntetyczny samochodowy https://autokosmetyk.com/woski-syntetyczne jest często spotykanym produktem, który zapewnia bardzo wysoką ochronę lakieru. W jego składzie znaleźć można chemiczne związki polimerowe. Na czym polega woskowanie w tym przypadku? Na współdziałaniu owych związków chemicznych z lakierem samochodowym.

Zaletą użytkowania tego wosku jest przywrócenie głębi koloru. Do tego zapewnia on lakierowi doskonałe zabezpieczenie, dzięki czemu nie będzie całość reagowała w tak mocny sposób na uszkodzenia zewnętrzne.

Do wyboru są różnego rodzaju woski syntetyczne. W ofercie wielu producentów można znaleźć takie produkty, które posiadają lepsze właściwości hydrofobowe. Nie można zapomnieć o tych woskach, które bardziej skupiają się na wypełnieniu małych uszkodzeń, jakie znajdują się na powierzchni karoserii.

Specjaliści, którzy mają na co dzień do czynienia, zalecają nakładanie tego rodzaju wosku, w szczególności w okresie zimowym. Wszystkie pojazdy są wtedy mocniej narażone na uszkodzenia z zewnątrz – i nie chodzi tu wcale o wypadki.

Śliski lakier

Warto dwa słowa wspomnieć o naturalnych woskach samochodowych. Ich główną cechą jest to, że zapewniają one także głębie koloru, a także śliskość całego lakieru. W jego składzie można znaleźć naturalną carnaubę.

Dedykowane są one do różnego rodzaju lakierów. One, tak samo jak woski syntetyczne, użytkowane są w profesjonalnych firmach, świadczących usługi car detailingu. Aczkolwiek, zdecydowanie łatwiejsze do nałożenia są syntetyki, dlatego tak wielu klientów indywidualnych stawia właśnie na nie.

Related Posts