Czy warto wykonać przegląd pojazdu w ASO?

0 Comments

Profesjonalnie wykonany przegląd pojazdu pozwala zminimalizować ryzyko niespodziewanych, a zarazem groźnych awarii. Oczywiście można udać się na zwykłą stację diagnostyczną, która szybko i sprawnie zweryfikuje stan samochodu. Warto jednak wspomnieć, że autoryzowany serwis samochodowy https://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/ zapewnia o wiele wyższą dokładność. Usługa wykonywana jest rzetelnie, dzięki czemu nawet najmniejsze nieprawidłowości mogą zostać zauważone.

Przegląd gwarancyjny tylko w ASO

Samochody, które objęte są gwarancją muszą przechodzić przez przeglądy w ASO. Nie można więc korzystać z usług przypadkowych punktów. Dotyczy to głównie nowych samochodów, które zostały zakupione w salonie. Teoretycznie z przeglądów oraz serwisu auta w autoryzowanym serwisie można zrezygnować, jednak wiąże się to z bezpowrotną utratą gwarancji.

Wiele osób decyduje się na przegląd w ASO nawet wtedy, gdy gwarancja już wygasła. Jest to dobra opcja dla tych, którzy oczekują fachowej obsługi, a także wysokiej precyzji. W wielu nieautoryzowanych punktach przegląd wykonywany jest pobieżnie. Nie można więc na nim polegać podczas planowania długich tras. Osoby, które intensywnie użytkują pojazd powinny pamiętać, że jego sprawność to podstawa. Czasami lepiej jest zapłacić więcej. Ponadto gruntowne badanie stanu technicznego auta wykonuje się zwykle raz w roku.

Częstotliwość badań technicznych

Należy mieć świadomość, że częstotliwość przeglądów technicznych to kwestia bardzo indywidualna. Oczywistym jest, że pojazdy, które rocznie pokonują kilkadziesiąt tysięcy kilometrów są o wiele bardziej narażone na awarie i usterki. Właśnie dlatego badanie techniczne powinno być wykonywane częściej. W ten sposób można zminimalizować ryzyko niespodziewanego uszkodzenia auta.

Wiele problemów można zdiagnozować wcześniej, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Zazwyczaj pierwsze nieprawidłowości pojawiają się o wiele wcześniej, a więc awarii można uniknąć. Optymalna częstotliwość przeglądu to 2-3 razy do roku. W niektórych pojazdach powinien on zostać wykonany po przejechaniu 20 lub 30 tys. kilometrów.

Related Posts