Organizacja transportu drogowego

0 Comments

Znaczenie transportu w gospodarce często porównywane jest do znaczenia naczyń krwionośnych w organizmie człowieka. Źle zorganizowany transport podnosi koszty działalności firmy i przynosi straty w gospodarce.

Transport drogowy towarów

organizacja transportu

Coraz więcej firm rezygnuje z utrzymywania własnej floty samochodowej, a usługi transportowe zleca firmom zewnętrznym. Z punktu widzenia ekonomicznego jest to bardziej opłacalne. Nie trzeba kupować samochodów i ich serwisować, nie trzeba zatrudniać kierowców i tworzyć całego działu transportowego. Koniecznie sprawdź https://logit.com.pl/uslugi/organizacja-transportu/.

Organizacja transportu drogowego

Organizacją transportu zajmują się wyspecjalizowane firmy z branży TSL (transport-spedycja-logistyka). To na niej spoczywa obowiązek dopasowania środków transportu do wielkości i rodzaju przewożonego ładunku, zorganizowanie optymalnych warunków transportu. Czasami wymaga to łączenia transportu lądowego z transportem morskim lub lotniczym.

Firma spedycyjna załatwia też wszystkie formalności związane z transportem ładunku:

• ubezpieczenie towaru,
• listy przewozowe,
• odprawy celne,
• potwierdzenie dostawy.

Dopiero teraz można przystąpić do odbioru dostawy i realizacji usługi przewozowej. Przez cały czas przebieg transportu powinien być monitorowany, by można było szybko reagować na nieprzewidziane zdarzenia i dostarczyć towar w umówionym terminie.

Ostatnim etapem jest rozliczenie wykonanej usługi oraz analiza jej przebiegu. Pozwala to na analizę procesu logistycznego i ewentualne jego udoskonalanie w przyszłości.

Related Posts

super auto

Witam!

Miło mi was wszystkich powitać na moim blogu motoryzacyjnym. Jak…