opony osobowe nokian

Krótko o oponach Nokian

0 Comments

Opony Nokian można znaleźć w dużej większości sklepów branżowych, nie ma w tym nic dziwnego, jest to firma z wieloletnią tradycją oraz produktami o jakości godnej pozazdroszczenia.

POCZĄTKI FIRMY NOKIAN TYRES

Firma Nokian Tyres została założona w 1988 roku, chociaż jej korzenie można znaleźć w momencie powstania firm Suomen Gummitehdas Oy, czyli Finnish Rubber Factory, więc przeszło wiek wcześniej. Od 1995 firma jest notowana na helsinskiej giełdzie.

TESTY PRZEPROWADZANE W TRUDNYCH WARUNKACH

Lwia część opon Nokian jest produkowana w fabrykach we Wsiewołożsku w Rosji oraz w Nokii w Finlandii. Firma czasem korzysta również z usług producentów kontraktowcyh. Testy nowatorskich produktów firmy Nokian Tyres są przeprowadzane w rejonach o wyjątkowo trudnych warunkach, znamiennym jest fakt, że Marka koncentruje się na tworzeniu opon dla samochodów używanych na północy Europy, gdzie temperatury są niskie, a opady śniegu duże.

OFERTA

Opony Nokian są projektowane dla samochodów osobowych (w tym dla SUVów), dostawczych i ciężarowych oraz autobusów, dodatkowo firma wyróżnia się na tle konkurencji jeśli chodzi o specjalne opony przemysłowe, czyli opony do maszyn rolniczych, leśnych, górniczych czy portowych. Częścią grupy Nokian jest sieć Vianor świadcząca usługi wulkanizacyjne oraz zajmująca się konserwacją pojazdów.

JAKOŚĆ PRODUKTÓW NOKIAN TYRES

Nokian Tyres specjalizuje się w produkcji opon zimowych, jednakże surowym standardom marki odpowiadają wszystkie opony Nokian. Firma nazywa północ swoim domem, nie ma więc nic dziwnego w tym, że tam właśnie są przeprowadzane testy produktów i że jest to rejon docelowy użycia tychże produktów (niskie temperatury i duże opady śniegu).

Related Posts