Jazda na torze wyścigowym

0 Comments

Jeśli chodzi o obiekty przeznaczone typowo dla fanów motoryzacji, to tych z roku na rok na szczęście pojawia się w Polsce coraz więcej. Ludzie, w których żyłach krąży ryk silników oraz zapach spalin, tłumnie odwiedzają miejsca, w których mogą przetestować osiągi własnych samochodów oraz sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu.

Tor wyścigowy Motopark Koszalin

Jednym z takich miejsc z pewnością jest tor wyścigowy Motopark Koszalin o którym więcej informacji tutaj. Jest to obiekt, który znajduje się w niedalekiej odległości od polskiego morza, stąd też jest tłumnie odwiedzany nie tylko przez miejscowych fanów motoryzacji, ale i przez wakacyjnych turystów. Osoby, które bardzo cenią sobie mocne emocje i przeżycia, z pewnością nie pogardzą możliwością realizacji jazdy najlepszymi sportowymi autami, takimi jak Ferrari, Lamborghini, Subaru Impreza czy też klasyczne modele Nissana. Ci, którzy bardziej cenią sobie ekstremalne przeżycia, mogą spróbować jazdy samochodem na dwóch kołach lub też driftingu.Trochę danych technicznych

Tor wyścigowy Motopark Koszalin składa się z toru kartingowego i wyścigowego. Jego nawierzchnia pokryta jest asfaltem i szutrem. Cała długość toru wynosi 1050 m i osiąga szerokość od 8 do 10 m. Kierowcy na trasie mogą znaleźć 10 zakrętów, które umożliwiają im wykonywanie skomplikowanych manewrów. Rozbudowana infrastruktura toru, który jest wyposażony w trybuny dla widzów, wieżę sędziowską oraz tereny rekreacyjne sprawia, że tor wyścigowy Motopark Koszalin cieszy się ogromną popularnością.