model opony nokian wr d4 205 55r16 91t

Co warto wiedzieć o oponach Nokian WR D4 205/55r16 91t?

0 Comments

Nokian WR D4 205/55r16 91 są to zimowe opony premium gwarantujące nie tylko pewne prowadzenie się samochodu, ale również bezpieczeństwo nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Warto koniecznie zaznaczyć, że model, który został zaprojektowany przez najlepszych fińskich specjalistów doskonale zda egzamin praktycznie na każdym możliwym rodzaju nawierzchni.

Co charakteryzuje model opon Nokian WR D4 205/55r16 91t?

nokian wr d4 205 55r16 91t
Przejdź do sklepu z oponami, klikając w obrazek

Produkt został przede wszystkim wyposażony przez producenta w kierunkową rzeźbę bieżnika w kształcie litery V, która jest w stanie zagwarantować właściwą przyczepność praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Z kolei rowki o bardzo dużej efektywności stosunkowo szybko będą odprowadzały błoto pośniegowe i wodę z powierzchni opony. Zmniejsza to ewentualną możliwość wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że rzeźba bieżnika z bardzo gęsto ułożonymi przez producenta lamelkami Snow Performance Blocks, które wgryzają się w nawierzchnię, sprawiając, że kierowca ma pełną kontrolę nad torem jazdy w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Jakie atuty ma jeszcze model opon Nokian WR D4 205/55r16 91t?

Konstruktorzy podjęli decyzję o wykorzystaniu w oponach bardzo innowacyjnej mieszanki Nokian Twin Trac Silica. Dzięki temu, że jest ona z dodatkiem krzemionki i kauczuku, może pozostać elastyczna nawet w najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Do zalet należy także zaliczyć bardzo niską wagę opon oraz niskie opory toczenia. Koszty eksploatacji będą w ten sposób zdecydowanie niższe.