Jak sprawdzić jakość lakierowania samochodu

0 Comments

Przy zamawianiu karoserii i lakieru do pojazdu właściciele samochodów często mają uzasadnione pytanie, jak sprawdzić jakość lakierowania i czy prostowanie części zostało wykonane prawidłowo. Płacisz dobre pieniądze i może liczyć na dobrą jakość pracy, ale w praktyce, bez kontroli, można stracić nie tylko pieniądze, ale także czas, a do tego zostawić uszkodzony lakier samochodowy. W tym artykule postaramy się przyjrzeć głównym punktom kontrolnym, które można przeanalizować i przynajmniej zmniejszyć ryzyko płacenia pieniędzy za nic.

Jak sprawdzić jakość powłoki lakierniczej mojego samochodu?

Przejdźmy do głównego tematu. Podobnie jak w przypadku karoserii https://www.dlalakierni.pl/lakiery-samochodowe, przy odbiorze samochodu po naprawie należy nadzorować prace lakiernicze. Sprawdź, czy na szybach, reflektorach i plastikowych wstawkach karoserii nie osadza się farba, ponieważ jest to pierwsza rzecz, która może rzucić się w oczy i będziesz musiał poprosić pracownika warsztatu o jej usunięcie.

Dopasowanie koloru powłoki

Wybór odpowiedniego odcienia koloru zapewnia, że część wygląda świetnie, nie wyróżniając się na tle całej powierzchni karoserii. Jak wiadomo, emalie samochodowe blakną na słońcu i stają się lekko matowe przy dłuższym użytkowaniu pojazdu. Dlatego nie należy polegać wyłącznie na numerze farby podanym przez producenta.

Lepiej jest dopasować odcień do starego koloru lakieru samochodu za pomocą diagnostyki komputerowej.

Sprawdź kolor przy różnym natężeniu oświetlenia, aby upewnić się, że zabezpieczony obszar części nie będzie się wyróżniał na tle całej karoserii.

Powszechne jest oglądanie widoku w trzech poziomach oświetlenia:

  • w cieniu.
  • przy sztucznych źródłach światła.
  • na zewnątrz w świetle słonecznym.

Istnieją jednak pewne wyjątki. Na przykład, niektóre jasne, nasycone odcienie farby mogą zająć tylko 7 do 10 dni, aby rozwinąć właściwy odcień. Następnie jasny kolor będzie stopniowo blaknąć, aby dopasować się do koloru całej karoserii.

Ponadto, jeśli naprawiamy plastik, ze względu na jego właściwości, materiał ten będzie miał nieco inny kolor niż te same metalowe części karoserii.

Related Posts