Jakie są zdecydowanie największe atuty toru wyścigowego wschodzącego Białystok?

0 Comments

Warto przede wszystkim wiedzieć, że tor wyścigowy wschodzący Białystok jest obecnie jedną z największych atrakcji motoryzacyjnych w całym województwie podlaskim. Godny uwagi jest fakt, że obiekt został wybudowany dopiero w 2017 roku. Należy również zaznaczyć, że powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Co warto wiedzieć o torze wyścigowym w Białymstoku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obiekt z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę kierowców, a także fanów motoryzacji. Warto również wiedzieć, że bardzo często na torze organizowane są różnego rodzaju zloty fanów motoryzacji, eventy motoryzacyjne czy pokazy pojazdów. 

Jednym z najczęściej wymienianych atutów obiektu jest niezwykłe położenie wśród urokliwych lasów. Nie można również zapomnieć, że omawiany tor jest umiejscowiony w okolicy lotniska Krywlany, czyli bardzo kameralnej dzielnicy stolicy województwa podlaskiego. 

Warto także mieć świadomość, że nitka toru wyścigowego ma długość 1050 metrów, a także 10 metrów szerokości. Do licznych atutów koniecznie trzeba zaliczyć nie tylko bardzo równą, ale również wylaną gładkim asfaltem nawierzchnię. Kierowcy ponadto mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na dziewięciu zakrętach i łukach. Można także przetestować prędkość samochodu na prostej liczącej aż 450 metrów. 

Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy w Białymstoku?

Warto mieć świadomość, że tor jest bardzo bezpieczny. W ten sposób przyciąga nie tylko bardzo doświadczonych, ale również początkujących kierowców. Wybudowane bowiem zostały zarówno nasypy ziemne, jak i energochłonne bariery. 

Ponadto na omawiany tor można bez żadnego problemu wybrać się z cała rodziną czy przyjaciółmi. Nie wszyscy wiedzą, że obiekt pozwala także na jazdę po zmroku. Jest to oczywiście możliwe dzięki wyposażeniu w sztuczne oświetlenie. Nie zapomniano oczywiście o odwiedzających, dla których został przygotowany specjalny parking, który może pomieścić nawet sto aut. 

Imprezy organizowane na Torze Białystok

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na terenie toru wschodzącego Białystok systematycznie organizowane są różnego rodzaju eventy motoryzacyjne. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku, Under Forest Drift Event czy nawet różnego rodzaju amatorskie imprezy organizowane przez Automobilklub Podlaski. Godny uwagi jest także fakt, że WORD Białystok cyklicznie organizuje na terenie obiektu bezpłatne warsztaty pod nazwą Weekend Bezpiecznej Jazdy.

Historia Toru Wschodzący Białystok

Jak zostało już wspomniane wcześniej tor powstał w 2017 roku. Jest to odpowiedź na bardzo duże zainteresowanie różnego rodzaju sportami motorowymi. Ponadto obiekt powstał także z myślą o osobach, które chcą aktywnie spędzać czas czy doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem. 

Tor jest zaprojektowany w taki sposób, że nie ma praktycznie żadnych problemów ze skonfigurowaniem go nawet w kilku wariantach. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że obiekt z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę osób.

Related Posts

super auto

Witam!

Miło mi was wszystkich powitać na moim blogu motoryzacyjnym. Jak…